بیمار خاموش

نوشته‌ی Alex Michaelides

بنظر می‌رسد که زندگیِ آلیشیا برِنوسون هیچ نقصی ندارد؛ او یک نقاش مشهور است که با یک عکاس مُد لباس ازدواج کرده است، مردی که همه‌ی سالن‌های مُد دنبالش می‌گردند! او در یک خانه‌ی بزرگ زندگی می‌کند که پنجره‌های بزرگ آن به طرف منطقه‌ای سرسبز از بهترین جای لندن باز می‌شوند. شبی همسرش، گابریِل، کارِ عکاسی از یک نمایش لباس را به پایان رسانده و به خانه برمی‌گردد و آلیشیا به ناگهان پنج بار به صورت او شلیک می‌کند! ... و سپس خاموش می‌شود!!! او دیگر حرف نمی‌زند!

آلیشیا دیگر حاضر نیست حتی یک کلمه حرف بزند و به پلیس بگوید که چرا چنین کاری کرده است. همین باعث می‌شود تا این تراژدی خانوادگی به صورت یک داستان مرموز درآید که توجه عموم مردم را به خود جلب می‌کند. حالا او یک آدم روانیِ کثیف در نظر افکار عمومی جلوه کرده است. در این میان، یکی از آثار نقاشی او ارزش بالایی پیدا می‌کند و او، بیمار خاموش، خود را از چشم روزنامه‌ها پنهان نگه می‌دارد. بر اساس حُکم دادگاه، او را در نقطه‌ای در شمال لندن، دور از دسترس خبرنگاران، جا می‌دهند.

تئو فابر، یک روان‌درمانگر اُمور جنایی که مدتی طولانی را در انتظار چنین فرصتی سپری کرده است تا با آلیشیا روبرو شود، تصمیم می‌گیرد تا او را وادار به حرف زدن کند. او می‌خواهد پرده از این راز مرموز بردارد که چرا او شوهرش را کُشته است و حالا باید تا ژرف‌ترین مسائل روحی و روانی او را مورد کنکاش قرار دهد؛ حقایقی که حتی خودِ او را نیز تهدید می‌کنند...

از جمله داستانهای دلهره‌آور: برای دریافت فایل «داستانهایی از ارواح» کلیک کنید.